EDITORIAL l L’adeu del Bikepark: un fracàs de l’esport torrenc

El passat divendres 2 de febrer, Torredembarra treia pit del seu alt nivell esportiu en el lliurament dels Guardons esportius 2022-2023 al Casal municipal. Veient els més de 400 reconeixements que es van lliurar, no hi ha dubte de l’excel·lència l’esport a la nostra vila en moltes disciplines esportives. Un d’aquests esports, que ha donat molts èxits a la capital del Baix Gaià els darrers anys, és el bike trial, gràcies a l’impuls d’Àngel Batlle, primer com a esportista i després com a entrenador i dirigent esportiu. I sobretot també ha estat gràcies a unes instal·lacions que s’han convertit de referència a nivell català: el Bikepark Costa Daurada Torredembarra.

Però aquest equipament esportiu té els dies comptats. L’Ajuntament de Torredembarra ha decidit ubicar on ara hi ha el bikepark el nou Centre d’Assistència Primària (CAP) sense oferir una alternativa amb garanties al club ciclista. El consistori tampoc ha estat capaç en quinze anys de regularitzar una cessió de terrenys que es va fera l’entitat. Un gran fracàs com a municipi acabar amb unes instal·lacions esportives d’aquest nivell i veure com dos centenars d’esportistes hauran de marxar de Torredembarra per seguir practicant l’esport que els agrada i aconseguir nous èxits. Uns èxits que la nostra vila ja no podrà lluir quan es lliurin els Guardons esportius. Una verdadera llàstima.

Hemeroteca

Tweets recents

Share This